KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik / collage 14188051
nr 1418 8051
Thomas Prytz
(1944-2020), Sverige
Blandteknik / collage, "Ljus från båtlanternor och järnvägslok". Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 42x51
Thomas Prytz, svensk konstnär född 1944, död 2020.
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
måndag 13 september 2021
kl 18:54:00
100 kr
800 kr
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
800 kr
800 kr (Budbetjänt)